<strong>لحاف </strong>کرسی

لحاف کرسی

زیبایی دنیای سنتی را به فضای مدرن ببرید
تشک <strong>خوشخواب</strong>

تشک خوشخواب

آسوده بخوابید!
تشک <strong>سفرخواب</strong>

تشک سفرخواب

لذت آرامش بعد از خواب صبحگاهی را در سفر بچشید
سرویس<strong> شاه نشین</strong>

سرویس شاه نشین

چون شما بسیار ارجمند و با شکوهید
<strong>حوله </strong>جات

حوله جات

پوست شما لطیف است. لطافت نیاز به مراقبت دارد. 
<b>پتو</b>

پتو

خواب راحت به یک رو انداز گرم و نرم نیاز دارد

پیشنهاد ویژه:

پیشنهاد هفته:

 

محصولات جدید

مقالات

شستن لحاف کرسی سنتی:

در قدیم که لحاف کرسی کاربرد زیادی داشت، فردی به نام لحاف دوز با نزدیک شدن عید نوروز به خانه‌ها دعوت میشد و تمام لحاف تشک های خانه را تعمیر و بازسازی میکرد. پشم و پنبه های آن را خارج میکرد و با دستگاه مخصوصی آن را میزد تا دوباره زنده شوند و حجم بگیرند. روکش لحاف هم شسته میشد و دوباره لحاف دوز لحاف را بار میکرد و با دست میدوخت. 

اما امروزه لحاف دوزها کمتر از گذشته هستند و لحاف‌های سنتی هم  توسط شرکت های خاصی تهیه می شوند که کار شستشو و نگهداری آن به آسانی گذشته نیست و بر عهده خود خانواده است. لحاف کرسی‌های امروز مثل گذشته کاربرد هر روزه را ندارد و بییشتر برای مهمانی و دورهمی‌ها استفاده می‌شوند و با پارچه‌های تزیینی دوخته می شوند که کمتر قابل شستشو هستند.

پس اگر قصد استفاده از این لحاف ها را به صورت روزانه دارید بهتر است، نکات زیر را رعایت کنید تا عمر لحاف شما بیشتر شود و نیازی به شستشو نداشته باشد:

 1. همان ابتدا که لحاف را خریداری کردید، متناسب با اندازه آن ملحفه ای خریداری کنید که جنس قابل شستشویی داشته باشد، تا با کشیدن آن روی لحاف از شستشوی خود لحاف بی نیاز باشید.
   
 2. بهتر است هر هفته روی لحاف را جاروبرقی با مکش کم بکشید. تا میکروب ها و ذرات ریزی که روی لحاف جمع شده پاک شوند.
   
 3. از یک رومیزی برای روی کرسی استفاده کنید که ظروف خوردنی ها مستقیما روی لحاف کرسی قرار نگیرد و اگر موادی روی آن ریخت رومیزی از رسیدن آن به لحاف جلوگیری کند. رومیزی های ترمه برای اینکار مناسب هستند که باعث زیبایی لحاف نیز می شود.
   
 4. اگر چیزی روی لحاف ریخت که میدانید باعث لکه می شود بهتر است همان ابتدا که تازه است آن را با یک پارچه سفید پاک کنید که  اگر رنگی باشد ممکن است باعث تغییر رنگ لحاف شود دقت داشته باشید که پارچه را روی لحاف نکشید و با ضربه زدن آن را پاک کنید. در لکه هایی که دیر پاک می شوند میتوانید از کمی سرکه سفید استفاده کنید.
   
 5. سعی کنید در ساعاتی که از کرسی استفاده نمی کنید. آن را به سمت بالای چهارپایه کرسی تا بزنید تا کمتر کثیف شود و در رفت آمد هایی که در اطراف آن هست کمتر زیر پای افراد باشد. اینکار باعث میشود الیاف داخل لحاف شکل ظاهری خود را حفظ کرده و کمتر بخوابند.
   
 6. در پایان زمستان نیز که قصد جمع کردن لحاف و کرسی را دارید. بهتر است لحاف را جارو بکشید و لکه های احتمالی آن را پاک کنید. تا مطمئن شوید که هیچگونه ماده غذایی یا اضافه ای داخل لحاف باقی نمیماند. چون این مواد می تواند حشرات را به داخل لحاف جذب کند. بعد از نظافت لحاف را مرتب تا کرده و داخل کاور مخصوص آن قرار داده و در جای خشک و به دور از نور خورشید نگهداری کنید.
   
 7. بهتر است هر یک یا دوماه لحاف را از داخل کاور بیرون آورده و آن را روی جالباسی پهن کنید تا هوا در آن جریان پیدا کند و دوباره آن را تا کرده و در کاور نگهداری کنید.

با رعایت این نکات میتوانید عمر لحاف کرسی خود را افزایش دهید. سعی کنید هنگام خرید هم به کیفیت مواد و پارچه بکار رفته در لحاف دقت کنید و بهتراست از لحاف هایی که به سبک قدیمی و با دست دوخته می شوند استفاده کنید که عمر طولانی تری نسبت به لحاف هایی دارند که با چرخ صنعتی دوخته می شوند. برای آشنایی بیشتر با لحاف کرسی های سنتی سایت لحاف کرسی را ببینید.

با اطمینان بخرید

مجموعه صنایع خواب حیدر با ۲۰ سال سابقه درخشان تولید و ارائه کالای خواب، و کسب افتخارات مختلف از جمله معرفی به عنوان تولیدکننده برتر استانی و انتخاب مدیران مجموعه به عنوان کارآفرین برتر، مفتخر است بهترین و متنوع ترین کالای خواب را به مشتریان عزیز ارائه نموده و رضایت شما را از خرید تضمین نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطمینان مطالعه کنید: درباره مجموعه کالای خواب حیدر

ارسال رایگان

ارسال و تحویل رایگان کلیه سفارشات

ضمانت بازگشت وجه

۷ روز بازگشت وجه درصورت عدم رضایت

ضمانت کیفیت و اصالت

تضمین کیفیت بالا و اصل بودن اجناس

پرداخت متنوع

شیوه‌های مختلف پرداخت

تماس با ما

تلفن: 05157257730   مدیر فروش: 09027257771

        اطلاعات بیشتر